Fotovoltaické systémy Tepelná čerpadla Poptávkový formulář

Řešení pro velkou rodinu

Instalace fotovoltaické elektrárny snížila náklady rodinného rozpočtu na elektřinu až o 80%, podívejte se jak.

Ideální základ pro budoucí ostrovní provoz...

Rodina s třemi dětmi žije ve srubu s obytnou plochou 158m2. Dům je vytápěn kondenzačním plynovým kotlem, v přízemí vodním podlahovým topením, v patře radiátory. Kotel je používán i k ohřevu užitkové vody.

Instalaci elektrárny předcházelo měsíční průběhové měření spotřeby. Na základě zjištění majitelé přesunuli maximum spotřeby z nočních hodin do dne (žena v domácnosti může zapnout některé spotřebiče za světla namísto po západu Slunce – pračku, myčku, sušičku, troubu) a minimalizovali noční odběr (výměna lednice na víno za úspornou, filtrace bazénu po smysluplnou dobu namísto non stop atd.).

Pak byla navržena FVE k pokrytí spotřeby elektrické energie, která je 6 MWh ročně. V tomto případě má navíc vhodnou sezónnost – letní spotřeba je vyšší kvůli čerpadlu v jezírku, automatické závlaze rozlehlé zahrady, klimatizaci a bazénu. Na střeše domu je umístěno 32 amorfních fotovoltaických panelů o výkonu 170W každý, orientovaných ze 75% na jih a zbylé na západ. Střecha má sklon 15°, panely nejsou přizvednuté kvůli vzhledu. Před plynový kotel je předřazen 80l elektrický bojler k využití přebytků – po nabití baterie se přebytky ukládají „do vody“. Systém doplňují 3 LiFePO4 baterie Pylon o celkové kapacitě 7,2 kWh a holandský hybridní střídač Victron 5000VA. Elektrárna je primárně odpojena od sítě a funguje jako ostrovní, pouze v okamžicích, kdy je výroba nebo kapacita baterií nedostatečná, je připínána distribuční síť a co nejdříve zase odpojována. V případě odstávky sítě ČEZ z důvodu oprav rodina vůbec nezaznamenala výpadek v dodávce, stejně jako výměna hlavního domovního jističe technikem ČEZ, která proběhla za plného provozu domácnosti. Připojení k síti je jednofázové a hodnota hlavního jističe byla z původních 3x32A snížena na 1x25A bez sebemenšího omezení uživatelského komfortu v domě. Pokrytí spotřeby je 80%.

Z důvodu lepšího nakládání s energií byl v domě instalován systém inteligentního domu.

René - Střední čechy

"Po ročním provozu FVE lze nyní s jistotou konstatovat, že spotřeba domu byla pokryta ze 80% a platba za elektřinu klesla z původních 2800 Kč na současných v průměru 400 Kč. Je to způsobeno nejen vlastní vyrobenou elektřinou, ale také snížením hodnoty hlavního jističe z 3x32A na 1x25A."

FV panel SolarFrontier 170wp
32 amorfních panelů
Měnič EasySolar 48V/5000VA/70A-100A hybr
MPPT regulátor, měnič, inteligentní nabíječka baterií
Baterie Pylon US2000B 48V 50Ah CANbus
3 baterie o celkové kapacitě 7,2 kWh
Dotace NZU
-105 000
Celkem
316 630 Kč

FVE byla budována v době, kdy maximální možná dotace z programu NZU byla 105 000 Kč. V současné době je možné dočerpat dotaci do celkové výše 155 000 Kč. Celková investice bude tedy ještě o 50 000 Kč menší. V ceně je obsažena montáž FVE včetně veškerého materiálu, vyřízení dotace a dopravy.

Úplně prvním krokem je vždy kontakt. Dejte nám o sobě vědět, vyplňte krátký formulář a my Vás budeme kontaktovat v nejkratším možném termínu a budeme se snažit zodpovědět veškeré další otázky.

Zanechte nám své údaje. Brzy se vám jeden z našich techniků ozve a probere s vámi možnost realizace solární elektrárny na vašem domě. 

CO VÁS ZAJÍMÁ
ČEHO CHCETE DOSÁHNOUT
TYP NEMOVITOSTI
VYUŽITÍ ELEKTŘINY
VÝZNAMNÉ SPOTŘEBIČE, KTERÉ POUŽÍVÁTE
ODKUD JSTE SE O NÁS DOZVĚDĚLI?