FVE na rodinné domy Tepelná čerpadla Poptávkový formulář

Jak uchovat teplo z léta na vytápění v zimě?

Chcete si teplo z horkého léta schovat na zimu?
Pokud ano, pak pro Vás máme řešení - tepelné čerpadlo Chameleon a kamenný prach. Po více jak 20 letech zkušeností s vlastním vývojem, výrobou a instalací tepelných čerpadel MACH se firmě TC MACH podařilo dost informací u různých energetických řešení vysledovat.  Vzhledem k tomu, že tepelné čerpadlo MACH Chameleon je zároveň i řídícím mozkem strojovny, má firma opravdu celou řadu zajímavých provozních dat z více technických řešení. Před třemi roky firma dokončila  a uvedla do provozu velmi zajímavé smysluplné technické řešení. Dá se říci, že se doslova vymyká novému trendu vše tepelně izolovat a izolovat a zase tepelně izolovat.
Jak to vlastně funguje?
Rodinný dům je vybaven tepelným čerpadlem Chameleon, které je zakázkově vyrobené pro vysokou teplotu až 80°C a je napájeno stejnosměrnym napětím – funguje z baterií, které jsou nabíjeny z fotovoltaické elektrárny (FVE). Stejnosměrný kompresor má v konstrukci čerpadla zcela zásadní energetickou roli. Jeho výkon je vzhledem k jeho konstrukci přesně regulovatelný. Pokud čerpadlo běží na nižší výkon než maximální (což je častý jev), má také mnohem menší příkon, tedy spotřebuje mnohem méně elektřiny na rozdíl od kompresorů v klasických tepelných čerpadlech na střídavý proud 230V, která jsou sice také výkonově regulovatelná, ale jejich elektrický příkon (tedy spotřeba) se prakticky nemění. Tepelné čerpadlo Chameleon v letním období dům chladí a odpadní teplo ukládá do akumulátoru z kamenného prachu. Když klesne teplota v akumulátoru pod minimální hodnotu, kdy ještě může přímo vytápět v zimě dům, je tepelné čerpadlo schopno odebírat teplo z akumulace a dům vytápět – jako by se provozovalo z plošného zemního kolektoru. Solární systém pak pracuje i v zimním období s vysokou účinností. Ohřívá akumulátor i o teplotě velmi nízké.

V letním období, kdy se dům chladí, je z hlediska energetiky vhodné do domu pouštět více tepla, než které prostoupí obálkou domu – tedy klidně větrat. Tepelné čerpadlo Chameleon odpadní teplo při chlazení ukládá a čím více může chladit, tím více tepla zbude na zimu.Akumulátor existuje ve dvou variantách – podzemní a nadzemní. Řešení je možné realizovat v novostavbách i na stávajících rodinných domech.

Ve spolupráci s firmou TC MACH jsme schopni navrhnout a instalovat celý otopný systém s tím, že dle dlouhodobých měření lze tímto sytémem vytápět dům o rozloze 130 m2 s moderní konstrukcí za cca 2000 Kč ročních nákladů (tedy cca 180 Kč měsíčně)