Fotovoltaické systémy Tepelná čerpadla Poptávkový formulář

Rodinný dům s nízkou spotřebou

Prohlédněte si fotovoltaickou elektrárnu pro starší manželský pár z Prahy s nízkou spotřebou elektřiny.

Snížení nákladů na provoz....

Starší, ale stále velmi aktivní, majitelé rodinného domu v Praze chtěli investovat do solární elektrárny, aby v budoucnu snížili měsíční výdaje za elektřinu. Zděný rodinný dům je vytápěný plynovým kotlem, který zároveň ohřívá užitkovou teplou vodu. 

Instalovaná elektrárna o výkonu 2,34 kWp je dimenzovaná k pokrytí většiny spotřeby elektřiny (2,6 MWh ročně v sazbě D02d). Na velmi členité sedlové střeše je umístěno 9 fotovoltaických panelů, každý o výkonu 260W – 3 orientované na východ, tři na jih a tři na západ. Před plynový kotel je předřazen elektrický bojler, který spíná v situacích, kdy je výroba elektrárny vyšší než aktuální spotřeba v domě a baterie je plně nabita. Do plynového kotle tak jde předehřátá voda a snižuje se sekundárně spotřeba plynu. Jsou tak efektivně využity potenciální přebytky elektřiny, které vznikají zejména v létě, ale nezřídka i v zimě.

Majitelé zároveň s instalací elektrárny přešli s odběrem dodatečné elektřiny k našemu dodavateli Energie pro život, kde jim byla okamžitě snížena záloha na 300 Kč měsíčně odpovídající 1/12 reálných nákladů na elektřinu dokupovanou ze sítě. Aby bylo docíleno maximální úspory, byl celý elektrický rozvor upraven na jednofázový a také snížena hodnota hlavního jističe z 3x25A na 1x25A, což způsobilo další úspory nákladů.

 

MUDr. Jan Miklánek - Praha

"Instalace proběhla během jediného dne a od té doby vše funguje bez problémů. Jedinou změnou v provozu domu jsou nižší účty za elektřinu. Vřele doporučuji toto zařízení i dalším zájemcům, kteří chtějí snížit náklady za energii a to nejenom v rodinném domě"

Měnič EasySolar 48V/3000VA s CCGX hybr.
MPPT regulátor, měnič, inteligentní nabíječ baterií
Baterie BMZ Li-Ion 48V 121Ah 6,7kWh ESS 7.0
FV Panel BENQ 260 Wp
9 Polykrystalických panelů
Dotace NZÚ
- 75 000 Kč
Celkem
193 260 Kč

Cena obsahuje veškeré náklady na materiál, práci, zhotovení projektové dokumentace, zajištění dotace NZU, zakoupení a instalaci elektrického ohřívače vody o objemu 50l, dopravu atd...

Úplně prvním krokem je vždy kontakt. Dejte nám o sobě vědět, vyplňte krátký formulář a my Vás budeme kontaktovat v nejkratším možném termínu a budeme se snažit zodpovědět veškeré další otázky.

Zanechte nám své údaje. Brzy se vám jeden z našich techniků ozve a probere s vámi možnost realizace solární elektrárny na vašem domě. 

CO VÁS ZAJÍMÁ
ČEHO CHCETE DOSÁHNOUT
TYP NEMOVITOSTI
VYUŽITÍ ELEKTŘINY
VÝZNAMNÉ SPOTŘEBIČE, KTERÉ POUŽÍVÁTE
ODKUD JSTE SE O NÁS DOZVĚDĚLI?