Fotovoltaické systémy Tepelná čerpadla Poptávkový formulář

Srub s elektrickým vytápěním

Díky fotovoltaické elektrárně jsme minimalizovali provozní náklady majitelce menšího srubu ve středních Čechách.

Jak na minimální provozní nákady...

   Majitelka nového srubu z masivu na krásném pozemku uprostřed přírody chtěla část své spotřeby pokrýt vlastní solární elektrárnou. Architektem vyprojektované teplovodní podlahové topení s tepelným čerpadlem bylo nahrazeno elektrickými přímotopy za zlomek ceny norské značky 
 
Digitální termostaty s centrálním řízením jsou nastaveny tak, aby nikdy neběžela topná tělesa zároveň v celém domě. Navíc lze celý systém vytápění řídit pomocí internetu odkudkoliv na světě. Díky kvalitním termostatům, skvělým tepelně izolačním vlastnostem domu a FVE dosahuje spotřeba 4 MWh za rok - včetně ohřevu užitkové vody v elektrickém bojleru a ostatní spotřeby na osvětlení a provoz běžných spotřebičů.
 
   Elektrárna byla vybudována ve dvou fázích. V první měla výkon 2,38 kWp (14 panelů o výkonu 170W na ploché střeše přizvednutých na 15°). Majitelka si přála, aby panely nebyly na střeše vidět a chtěla si technologii nejprve ověřit na vlastní kůži. Spokojena s výsledkem a motivována ke snížení odběru z distribuční sítě na možné minimum si za další 3 měsíce doobjednala dalších 7 panelů, které byly na střeše naorientovány na jih a zvednuty na 35°- zejména pro zimní měsíce. Finální výkon je tedy 3,57 kWp, celý dům je připojen jednofázově s jističem 1x25A a měsíční platba za elektřinu činí v průměru 700 Kč. Za tuto cenu je možné kompletně pokrýt celou energetickou spotřebu domu. Žádné další náklady na energie již účtovány nejsou.
 
   V období březen - říjen je dům provozován v podstatě zcela v ostrovním režimu, tedy bez připojení k distribuční soustavě.
 
Hanka - Střední čechy

Mám radost, když na svém počítači sleduji svou spotřebu elektřiny a když ji vyrábí slunce a já nemusím nikomu nic platit :) K této radosti mi dopomohla firma Energie pro život. Chválím jejich skvělou komunikaci a milý přístup již od počátku – jasné a srozumitelné vysvětlení principů fotovoltaiky a možných měsíčních úspor – následované bezchybnou realizací systému na můj domek. A navíc – byly a jsou k dispozici, když mám jakýkoliv dotaz. Doporučuji ...

FV panely SolarFrontier
21 Amorfních panelů
Měnič EasySolar 48V/3000VA s CCGX hybr.
MPPT regulator, měnič, inteligentní nabíječka baterií
Baterie Pylon US2000B 48V 50Ah CANbus
2 ks Baterií o celkové kapacitě 4.8 kWh
Dotace NZU
-105 000 Kč
Celkem
205 410 Kč

V rámci instalace bylo řešeno také řízení souběhů spotřebičů. Díky této optimalizaci je možné provozovat dům připojen pouze k jedné fázi a tím výrazně snížit náklady na elektřinu kupovanou ze sítě. Uživatelský komfort nebyl nijak omezen a celý systém funguje zcela bez zásahu uživatele.

Úplně prvním krokem je vždy kontakt. Dejte nám o sobě vědět, vyplňte krátký formulář a my Vás budeme kontaktovat v nejkratším možném termínu a budeme se snažit zodpovědět veškeré další otázky.

Zanechte nám své údaje. Brzy se vám jeden z našich techniků ozve a probere s vámi možnost realizace solární elektrárny na vašem domě. 

CO VÁS ZAJÍMÁ
ČEHO CHCETE DOSÁHNOUT
TYP NEMOVITOSTI
VYUŽITÍ ELEKTŘINY
VÝZNAMNÉ SPOTŘEBIČE, KTERÉ POUŽÍVÁTE
ODKUD JSTE SE O NÁS DOZVĚDĚLI?