Fotovoltaické systémy Tepelná čerpadla Poptávkový formulář

SmartHome pro dvě generace

Prozkoumejte komplexní řešení fotovoltaické elektrárny v rodinném domě s elektrickým vytápěním a ohřevem vody.

Jak na FVE pro dva domy....

Dvougenerační rodinný dům ve středních čechách je obýván 2 osobami a na víkendy přijíždí další obyvatelé. Vytápění je zajištěno elektrickými infrapanely s řízením pomocí systému Ohřev vody zajišťuje elektrický zásobník. Přáním majitelů bylo investovat do solárního systému tak, aby v budoucnosti byly provozní náklady co nejmenší.
Na sousedním pozemku je plánovaná výstavba druhého rodinného domu, který bude napájen elektrickou energií z domu současného. FVE tak bude sloužit pro pokrytí spotřeby v obou domech.

Vzhledem k vyšší plánované spotřebě byla zvolena dvoufázová elektrárna o výkonu 7 kWp se dvěma hybridními střídači Victron a 4 bateriemi Pylon o celkové kapacitě 9,6 kWh. Na ideálně orientované sedlové střeše je 16 panelů o výkonu 350W každý, další 4 panely jsou umístěny na západně orientované zimní zahradě. Součástí instalace byla příprava pro připojení druhého domu a úprava stávajících rozvaděčů. Měniče i baterie jsou umístěny v technické místnosti současného domu. Výroba elektrárny plně pokrývá spotřebu domu v letní sezoně, včetně ohřevu TUV.

Systém domácí inteligence a řízení vytápění pomocí systému LOXONE byl realizován samostatnou zakázkou.

Karel - Střední čechy

"Vzhledem ke komplikované montáži s přípravou propojení pro druhý dům a instalací panelů na skleněnou zimní zahradu musím konstatovat, že vše proběhlo zcela v pořádku a FVE funguje jak má"

FV panel RECOM mono 350Wp
20 monokrystalických panelů
Victron BlueSolar MPPT 150/70-Tr
2 MPPT regulátory nabíjení
Monitoring Venus GX
Monitorovací systém umožňující řídit systém vzdáleně
Baterie Pylon US2000B 48V 50Ah CANbus
4 baterie o celkové kapacitě 9,6 kWh
Měnič Victron Multiplus 48V 5000VA sinus
2 měniče včetně inteligentní nabíječky baterií
Dotace NZU
-155 000
Celkem
353 720 Kč

Cena zahrnuje veškeré montážní práce, technologii, administrativní zajištění dotace NZÚ a další potřebné úkony. Zajímavostí je, že na základě monitoringu spotřeby dokázali majitelé nalézt další významné úspory energie přizpůsobením svého chování.

Úplně prvním krokem je vždy kontakt. Dejte nám o sobě vědět, vyplňte krátký formulář a my Vás budeme kontaktovat v nejkratším možném termínu a budeme se snažit zodpovědět veškeré další otázky.

Zanechte nám své údaje. Brzy se vám jeden z našich techniků ozve a probere s vámi možnost realizace solární elektrárny na vašem domě. 

CO VÁS ZAJÍMÁ
ČEHO CHCETE DOSÁHNOUT
TYP NEMOVITOSTI
VYUŽITÍ ELEKTŘINY
VÝZNAMNÉ SPOTŘEBIČE, KTERÉ POUŽÍVÁTE
ODKUD JSTE SE O NÁS DOZVĚDĚLI?