Fotovoltaické systémy Tepelná čerpadla Poptávkový formulář

Jak řešíme energetickou náročnost budovy

Mnozí přichází na naše stránky úvahou: "Mám velkou spotřebu, pořídím si solární elektrárnu a elektřinu si vyrobím sám". Investice do FVE je dobrý krok, ale neměl by být jediný. Je pravděpodobně nejnákladnější, ale efekt nemusí být největší. Klíčem je správné hospodaření s elektřinou v domě, výběr efektivního způsobu vytápění, ohřevu vody, možnost sofistikovaně spotřebu regulovat a řídit souběhy spotřebičů. Teprve takto optimalizovanou spotřebu má smysl v míře, kterou si stanovíte, pokrýt vlastní výrobou elektřiny.

U domů které již stojí, se vždy snažíme nejprve přesně zmapovat provoz domu, návyky obyvatel, způsob využití, zkrátka potřebujeme vědět, jak se v domě "žije". Často také před návrhem elektrárny instalujeme do domu systém měření spotřeby, vyhodnocujeme naměřená data, tedy Vaši spotřebu po minutách, snažíme se "vyčíst" charakter odběru a chování obyvatel a teprve na základě těchto informací provedeme návrh systému přímo na míru danému objektu. Myslíme si totiž, že jinak v podstatě nelze navrhnout dobrý systém, který bude svému majiteli poskytovat maximální efekt.

U domů, které se teprve budou stavět jsme většinou schopni navrhnout systém vytápění a ohřevu vody, který je levnější i efektivnější než původně navržený. Pořízení solární elektrárny včetně systému vytápění se vejde +/- 15% do původního rozpočtu na samotné topení, často je provozně úspornější a vždy trvanlivější.

íklad: Dům 120 m2. Architektem navržený systém vytápění tepelným čerpadlem a teplovodním rozvodem do podlahy. Cena realizace podle rozpočtu 550.000 Kč. Předpokládaná roční platba za elektřinu 35.000 Kč. Námi navržený systém vytápění karbonovou infrafolií, ohřev vody bojlerem s tepelným čerpadlem, systém řízení Loxone a 3,5 kWp hybridní solární elektrárna. Cena řešení 600.000 Kč, roční náklady na elektřinu 20.000 Kč

Při hledání vhodného řešení pro naše klienty se zaměřujeme hlavně na užitek.

Pokud není zadání jiné, pak hledáme takovou konfiguraci, která co nejvíce sníží budoucí provozní výdaje.Nebudeme vám tvrdit, že to, co vaše elektrárna může vyrobit (na nejslunnějším místě v republice, při ideálním sklonu a natočení) odpovídá 1:1 množství elektřiny, kterou ušetříte. Pokud nejste zapojeni do solárního boomu z let 2008 - 2010 a nepobíráte absurdně vysoký zelený bonus za všechno, co vaše elektrárna vyrobí (a většinu pošle do sítě v době přebytku a působí potíže v přenosové soustavě), pak je podstatné kolik elektřiny z vlastní výroby dokážete efektivně spotřebovat a ne teoretická hodnota výroby. Srovnání výroby a spotřeby v obvyklé domácnosti, která netopí elektřinou je naznačeno na následujícím grafu:

Je patrné, že i přes to, že elektrárna (se zohledněním reálných podmínek polohy) vyrobí právě tolik elektřiny, kolik uživatel spotřebuje za rok, bude mít v létě přebytek a v zimě bude muset energii dokoupit. Většina dodavatelů fotovoltaických systémů provádí prostý výpočet "vyrobitelné množství - spotřeba = přebytek/nedostatek". To ale není pravda!  Tu pak zjistítě ex-post z účtu za elektřinu.

 Budeme pro vás hledat takové řešení, které bude minimalizovat potřebu nákupu elektřiny. Náš návrh může zahrnovat i výměnu některých extrémně náročných spotřebičů, předehřev vody elektrickým bojlerem předřazeným před plynový kotel nebo prosté snížení hodnoty předimenzovaného hlavního jističe. U nově stavěných domů i návrh způsobu vytápění.

Nejsme výhradním distributorem žádné technologie. Nebudeme vám vnucovat technologii, protože jsme si nasmlouvali dodávky velkých objemů přímo z Číny. Řešení pro vás poskládáme z panelů, měničů a baterií, které nejlépe uspokojí vaše potřeby, máme je vyzkoušené a považujeme je za kvalitní. Raději ke svým zákazníkům jezdíme na kávu než vyměňovat vadné díly. Používané komponenty se časem mění, stále se objevují výkonější panely, zajímavé baterie i alternativy k vyzkoušeným měničům.

Nenavrhujeme řešení takzvaně „naslepo“, tedy bez detailní znalosti specifik vaší spotřeby. Máme samozřejmě sestavené běžné "balíčky", pokud budete chtít, není nic snazšího než vám nějaký prodat, ale většinou preferujeme individuální návrh založený na čtrnáctidenním měření spotřeby ve vaší domácnosti, detailní diskusi o současnosti i vašich plánech a kalkulaci užitku na základě polohy i specifik nemovitosti.

Nejsme pouze instalační firma, jsme rovněž dodavatel energií:
 • Kromě istalace FVE jsme zároveň i dodavatel energií Energie pro život s.r.o. Zkušenosti s dodávkou elektřiny a plynu nám umožnily pochopit chování zákazníků a jejich potřeby a tím i lépe navrhnout systémy, které plně vyhovují jejich potřebám.
 • Dodáme vám energii v okamžicích, kdy budete potřebovat čerpat ze sítě.
 • Okamžitě po instalaci elektrárny snížíme zálohy, protože vaše spotřeba ze sítě výrazně klesne a my Vá jsme dopředu schopni říci jak.
 • Budeme vás průběžně informovat o výši úspory, kterou jste vlastní výrobou realizovali.
 • Jsme zvyklí poskytovat standardní zákaznický servis, provozujeme dostupnou zákaznickou linku. Na vaše požadavky reagujeme do 24 hodin atd..


Ještě něco navíc:

 • Pokud si od nás elektrárnu koupíte, máte v ceně 2 servisní návštěvy během prvních 4 let, při nichž elektrárnu zkontrolujeme a provedeme povinnou revizi.
 • Po instalaci elektrárny budeme monitorovat průběh vaší spotřeby a výroby vaší elektrárny a bude-li to smysluplné, navrhneme vám zhruba po roce vylepšení nebo drobnou úpravu, která by mohla mít pozitivní dopad na efektivitu.
 • Jsme vám schopni říci, jaká konfigurace elektrárny je vhodná pro získání dotace a pokud se pro takovou rozhodnete, pak vám dotaci vyřídíme. Získání dotace Vám pochopitelně můžeme garantovat ve smlouvě.


Obvyklý sled kroků v čase při návrhu a realizaci elektrárny:

 • Do 3 dnů po uzavření dohody o měření návštěva technika společnosti a instalace měření spotřeby, pokud bude toto měčení schledáno jako nezbytné.
 • Po 14 dnech ukončení měření
 • Do 7 dnů  vyhodnocení měření, návrh vhodného záměru realizace elektrárny
 • V případě akceptace do 3 dnů příprava smlouvy
 • Podle preferencí klienta - podpis smlouvy, případně podpis podkladů pro dotace NZÚ (plná moc, atd.)
 • Do 14 dnů instalace a předání elektrárny
 • Do 5 dnů po instalaci doložení realizace na NZÚ
 • Do 14 dnů vyhodnocení žádosti na NZÚ
 • Do 21 dnů po kladném vyhodnocení výplata podpory

Solární elektrárnu posuzujeme v kontextu celkového hospodaření s energiemi v domě. Instalací naše práce zdaleka nekončí. Vzdáleně monitorujeme elektrárnu a po dohodě s klientem upravujeme nastavení v zájmu minimalizace odběru ze sítě. Nalezení optimálního stavu je obvykle výsledkem několika kroků a dlouhodobé spolupráce.

Úplně prvním krokem je ale vždy kontakt. Dejte nám o sobě vědět. Vyplňte krátký informační formulář nebo volejte na naši telefonní linku.

 

Úplně prvním krokem je vždy kontakt. Dejte nám o sobě vědět, vyplňte krátký formulář a my Vás budeme kontaktovat v nejkratším možném termínu a budeme se snažit zodpovědět veškeré další otázky.

Pokud na některé otázky nedokážete momentálně odpovědět, nevadí. Prostě uveďte to, co víte a zbytek můžeme dořešit později.

CO VÁS ZAJÍMÁ
ČEHO CHCETE DOSÁHNOUT
TYP NEMOVITOSTI
VYUŽITÍ ELEKTŘINY
VÝZNAMNÉ SPOTŘEBIČE, KTERÉ POUŽÍVÁTE
ODKUD JSTE SE O NÁS DOZVĚDĚLI?